No Event
No Event
Sat Oct 15
12:00 pm
at Kenyon Relays 1st Place
in Gambier, Ohio
Sat Oct 15
12:00 pm
Denison Diving Relays 1st Place
in Granville, Ohio
Sat Oct 22
1:00 pm
at Eastern Michigan L, 191-104
in Ypsilanti, Mich.
Fri Nov 04
6:00 pm
at Ohio State L, 186-103
in Columbus, Ohio
Sat Nov 05
1:00 pm
Xavier W, 150.5-111.5
in Granville, Ohio
Sat Nov 12
10:00 am
Kenyon W, 173.5-124.5
in Granville, Ohio
Thu Dec 01
10:00 am
at Miami Invitational 1st Place
in Oxford, Ohio
Fri Dec 02
10:00 am
at Miami Invitational
in Oxford, Ohio
Sat Dec 03
10:00 am
at Miami Invitational
in Oxford, Ohio
Sun Jan 08
12:00 pm
DePauw
in Granville, Ohio
Fri Jan 13
1:00 pm
IUPUI
in Granville, Ohio
Sat Jan 14
11:00 am
at Pittsburgh
in Pittsburgh, Pa.
Sat Jan 14
11:00 am
vs. Florida State
@ University of Pittsburgh in Pittsburgh, Pa.
Sat Jan 21
1:00 pm
Carnegie Mellon
in Granville, Ohio
Sat Jan 28
10:00 am
at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Thu Feb 09
10:30 am
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Fri Feb 10
10:30 am
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Sat Feb 11
10:30 am
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Sat Feb 18
12:30 pm
at Kenyon Invitational
in Gambier, Ohio
Fri Feb 24
at NCAA Diving Regional
Sat Feb 25
at NCAA Diving Regional
No Event
Previous Next View Full Schedule

Licensed to Carnegie Mellon University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/28/2012 03:42 PM
                  Carnegie Mellon versus Denison - 1/28/2012                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denison University-OH  'B'                             NT    1:47.78   11  
     1) Zeberlein, Lindsay C 20         2) Broadus, Brenna N 21           
     3) Masney, Victoria E 21           4) Swanson, Alyssa L 20           
       28.17    30.43    25.59    23.59                                    
  2 Denison University-OH  'A'                        1:47.42    1:48.43    4  
     1) Yu, Sarah L 21                  2) Lugg, Natalie R 19             
     3) Wine, Lauren A 20               4) Nuess, Morgan G 20             
       27.99    30.21    26.38    23.85                                    
  3 Carnegie Mellon University-AM  'A'                     NT    1:49.64    2  
     1) Sheehan, Kelley R 18            2) Duchak, Tatiana N 20           
     3) Phan, Soleil A 19               4) Stillo, Breanna E 20           
       28.96    30.52    26.19    23.97                                    
  4 Carnegie Mellon University-AM  'B'                     NT    1:54.06  
     1) Lin, Debbie 19                  2) Wong, Vivian K 20              
     3) Garvey, Megan N 20              4) Liu, Wendy 19                  
       29.35    31.78    26.73    26.20                                    
  5 Denison University-OH  'C'                             NT   x1:54.07  
     1) Armitage, Maddie G 20           2) Gordon, Breanna J 21           
     3) Brabson, Laurel A 21            4) Wangstad, Marit R 22           
       28.37    34.22    26.83    24.65                                    
  6 Denison University-OH  'D'                             NT   x1:57.56  
     1) Cogan, Shannon L 20             2) Grisham, Lilla K 21            
     3) Hopcian, Emily J 21             4) Stroud, Megan E 18             
       34.19    29.61    27.38    26.38                                    
  7 Carnegie Mellon University-AM  'C'                     NT   x1:57.66  
     1) Shanley, Molly R 18             2) Kinney, Price M 21             
     3) Gonzalez, Hannah D 22           4) Stroup, Sarah A 21             
       30.87    32.54    28.22    26.03                                    
  8 Carnegie Mellon University-AM  'D'                     NT   x2:00.83  
     1) Dlesk, Kristin L 18             2) Miner, Sam 21                  
     3) Koyen, Allyson E 21             4) Brubaker, Lisa S 21            
       30.41    35.01    29.07    26.34                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denison University-OH  'A'                        1:35.30    1:33.20   11  
     1) Barry, Rob L 21                 2) Snader, Benjamin R 18          
     3) Fronk, Spencer J 19             4) Barczak, Mike J 21             
       23.49    25.79    23.25    20.67                                    
  2 Denison University-OH  'B'                             NT    1:36.17    4  
     1) Chabot, Sean B 19               2) Rosenburg, Damon C 18          
     3) Humphrey, Jackson S 19          4) Hallman, Dave M 19             
       23.83    26.69    23.47    22.18                                    
  3 Carnegie Mellon University-AM  'A'                     NT    1:37.37    2  
     1) Razanav, Anton V 18             2) Bohn, Austin J 20              
     3) Glaser-Garbrick, Dan R 20       4) Stanton, Matt J 21             
       25.72    27.25    23.23    21.17                                    
  4 Denison University-OH  'C'                             NT   x1:37.86  
     1) DeSantis, Michael A 21          2) Lemon, Seth Y 21               
     3) Hellman, Daniel L 18            4) Haney, Jay D 20                
       24.32    27.86    23.69    21.99                                    
  5 Carnegie Mellon University-AM  'B'                     NT    1:38.80  
     1) Lucheon, Josh D 18              2) Um, Cole H 18                  
     3) Yee, Brandon J 20               4) Sears, Eddie W 19              
       25.30    27.78    23.82    21.90                                    
  6 Denison University-OH  'D'                             NT   x1:40.72  
     1) Montague, Matthew J 18          2) Bryan, Brandon S 19            
     3) Altman, William J 22            4) Lombardi, Pat J 19             
       26.38    28.28    23.82    22.24                                    
  7 Carnegie Mellon University-AM  'C'                     NT   x1:41.64  
     1) Lin, Jonathon 18                2) Mock, Daniel J 19              
     3) Wadolowski, Thomas 18           4) Wagner, Adam A 21              
       26.84    28.57    24.08    22.15                                    
  8 Carnegie Mellon University-AM  'D'                     NT   x1:44.69  
     1) Kim, Wesley J 19                2) Howe, Benjamin S 21            
     3) McDermott, Dylan F 18           4) Leung, Jonathan 18             
       27.62    28.74    25.46    22.87                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watson, Janet L           19 Denison-OH                NT   10:28.03    9  
      29.57   31.36   31.20   31.50   31.65   31.50   31.37   31.20
      31.15   31.42   31.20   31.53   31.22   32.05   31.86   32.18
      31.65   31.49   31.79   31.14                                
  2 Callen, Hilary A          21 Denison-OH          10:35.70   10:45.18    4  
      29.59   32.05   32.20   32.37   32.26   32.20   32.08   32.45
      32.33   32.41   32.26   32.53   32.83   32.57   32.49   32.66
      32.89   32.45   32.63   31.93                                
  3 Halbersleben, Kaeli N     19 CMU-AM                    NT   10:49.21    3  
      30.07   32.48   32.62   32.19   32.46   32.65   32.37   32.44
      32.48   32.70   32.44   32.60   32.97   32.79   33.14   32.85
      32.39   33.19   32.33   32.05                                
  4 Adams, Victoria B         20 CMU-AM                    NT   10:53.03    2  
      30.34   32.62   33.03   32.94   33.09   32.99   32.98   33.14
      33.28   32.94   33.05   33.22   33.06   32.65   32.69   32.77
      32.60   32.51   32.14   30.99                                
  5 Bagley, Meghan L          18 Denison-OH                NT   11:09.17    1  
      30.62   33.06   33.50   33.29   33.77   33.22   33.43   33.63
      33.64   33.82   33.63   33.75   33.82   33.53   33.77   33.23
      33.74   34.14   34.09   33.49                                
  6 Menio, Sarah E            20 CMU-AM                    NT   11:11.66  
      31.10   33.19   33.15   33.43   33.63   33.69   33.40   33.65
      33.89   33.79   33.87   33.74   33.76   34.31   34.40   34.16
      33.91   34.75   33.47   32.37                                
  7 Ahrens, Kaitlan J         21 CMU-AM                    NT  x11:34.18  
      31.49   34.33   34.60   34.46   34.47   34.78   35.09   34.64
      34.82   35.07   34.84   35.20   35.40   35.15   35.24   34.78
      35.24   34.94   35.23   34.41                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weik, Al S                20 Denison-OH           9:38.75    9:40.51    9  
      26.45   28.80   29.02   29.00   28.97   29.19   29.22   29.15
      29.22   29.21   29.13   29.25   29.56   29.35   29.10   29.13
      29.61   29.39   29.36   28.40                                
  2 Yee, Andrew J             18 CMU-AM                    NT    9:48.35    4  
      25.65   27.98   28.61   28.92   29.19   29.35   29.53   29.59
      29.60   29.78   29.89   30.11   30.16   30.18   30.57   30.24
      30.25   30.48   29.90   28.37                                
  3 Campbell, David N         18 CMU-AM                    NT   10:01.36    3  
      27.86   30.14   30.01   30.23   30.08   30.02   30.25   30.08
      30.02   30.04   30.24   30.04   30.11   30.21   30.50   30.26
      30.22   30.22   30.38   30.45                                
  4 Lawley, Robert B          19 Denison-OH                NT   10:03.18    2  
      26.80   29.18   29.75   30.00   30.12   30.08   30.43   30.28
      30.33   30.82   30.54   30.44   30.64   30.61   30.84   30.63
      30.75   30.46   30.84   29.64                                
  5 Fischer, Eric D           19 Denison-OH                NT   10:16.47    1  
      27.38   29.70   29.70   29.89   29.94   30.22   29.98   30.64
      30.77   30.74   30.88   30.98   31.36   31.55   32.21   32.05
      32.43   32.56   32.36   31.13                                
  6 Ip, Brian C               18 CMU-AM                    NT   10:30.95  
      27.39   30.02   31.06   31.50   31.40   31.59   31.78   31.96
      32.24   32.05   31.95   32.21   32.51   32.15   31.94   32.26
      31.94   31.94   31.78   31.28                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swanson, Alyssa L         20 Denison-OH           1:52.67    1:52.42    9  
      26.36   28.18   28.52   29.36                                
  2 Phan, Soleil A            19 CMU-AM                    NT    1:55.44    4  
      26.64   28.83   59.97                                        
  3 Bradford, Tully M         19 Denison-OH           1:57.51    1:56.72    3  
      28.08   29.57   29.42   29.65                                
  4 Wangstad, Marit R         22 Denison-OH           1:56.44    1:59.51    2  
      28.02   29.50   31.00   30.99                                
  5 Liu, Wendy                19 CMU-AM                    NT    1:59.72    1  
      27.73   30.52   31.24   30.23                                
  6 Eklund, Kelsey A          19 Denison-OH                NT   x2:01.30  
      28.15   30.61   31.39   31.15                                
  7 Adams, Victoria B         20 CMU-AM                    NT    2:01.42  
      28.85   30.78   31.02   30.77                                
  8 Swierkocki, Christina H   22 CMU-AM                    NT   x2:03.97  
      28.53   31.29   32.22   31.93                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chabot, Sean B            19 Denison-OH           1:46.14    1:41.99    9  
      23.99   25.88   26.08   26.04                                
  2 Thurston, Daniel C        21 Denison-OH           1:45.04    1:43.60    4  
      24.75   26.19   26.49   26.17                                
  3 Maciel, Carlos M          20 Denison-OH                NT    1:45.64    3  
      24.92   26.87   26.98   26.87                                
  4 Yee, Brandon J            20 CMU-AM                    NT    1:46.85    2  
      25.58   27.65   27.13   26.49                                
  5 Wagner, Adam A            21 CMU-AM                    NT    1:47.77    1  
      25.06   27.25   27.71   27.75                                
  6 Lin, Jonathon             18 CMU-AM                    NT    1:49.47  
      24.60   55.23   29.64                                        
  7 Leung, Jonathan           18 CMU-AM                    NT   x1:50.55  
      25.94   27.41   28.41   28.79                                
  8 Quinn, Andrew R           19 Denison-OH                NT   x1:50.86  
      25.56   27.78   28.56   28.96                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yu, Sarah L               21 Denison-OH             59.93      58.81    9  
      28.72   30.09                                                
  2 Zeberlein, Lindsay C      20 Denison-OH             59.12      58.89    4  
      28.88   30.01                                                
  3 Masney, Victoria E        21 Denison-OH                NT      59.80    3  
      28.99   30.81                                                
  4 Sheehan, Kelley R         18 CMU-AM                    NT    1:01.55    2  
      29.92   31.63                                                
  5 Lin, Debbie               19 CMU-AM                    NT    1:02.05    1  
      30.33   31.72                                                
  6 Armitage, Maddie G        20 Denison-OH           1:00.33   x1:05.13  
      31.27   33.86                                                
  7 Dlesk, Kristin L          18 CMU-AM                    NT    1:05.77  
      32.07   33.70                                                
  8 Motley, Abby C            21 CMU-AM                    NT   x1:06.71  
      32.05   34.66                                                
 -- Roth, Lucy A              18 Denison-OH                NT   X1:01.84  
      30.34   31.50                                                
 -- Howell, Michelle M        19 Denison-OH                NT   X1:02.31  
      30.01   32.30                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Rob L              21 Denison-OH                NT      49.75    9  
      24.00   25.75                                                
  2 Barczak, Mike J           21 Denison-OH                NT      51.38    4  
      24.77   26.61                                                
  3 DeSantis, Michael A       21 Denison-OH             52.82      51.91    3  
      25.18   26.73                                                
  4 Wadolowski, Thomas        18 CMU-AM                    NT      55.00    2  
      26.59   28.41                                                
  5 Lucheon, Josh D           18 CMU-AM                    NT      55.28    1  
      26.19   29.09                                                
  6 Razanav, Anton V          18 CMU-AM                    NT      55.53  
      26.79   28.74                                                
  7 Montague, Matthew J       18 Denison-OH                NT     x56.15  
      26.86   29.29                                                
  8 Kim, Wesley J             19 CMU-AM                    NT     x59.70  
      29.07   30.63                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stillo, Breanna E         20 CMU-AM                    NT    1:07.25    9  
      31.77   35.48                                                
  2 Lugg, Natalie R           19 Denison-OH           1:06.84    1:07.26    4  
      32.17   35.09                                                
  3 Broadus, Brenna N         21 Denison-OH           1:09.18    1:07.48    3  
      32.60   34.88                                                
  4 Duchak, Tatiana N         20 CMU-AM                    NT    1:07.87    2  
      31.40   36.47                                                
  5 Wong, Vivian K            20 CMU-AM                    NT    1:09.53    1  
      32.58   36.95                                                
  6 Kinney, Price M           21 CMU-AM                    NT   x1:10.46  
      33.49   36.97                                                
  7 Grisham, Lilla K          21 Denison-OH           1:10.82    1:13.51  
      33.98   39.53                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosenburg, Damon C        18 Denison-OH                NT      56.84    9  
      26.88   29.96                                                
  2 Snader, Benjamin R        18 Denison-OH                NT      58.45    4  
      27.22   31.23                                                
  3 Lemon, Seth Y             21 Denison-OH           1:02.42    1:01.15    3  
      28.70   32.45                                                
  4 Bohn, Austin J            20 CMU-AM                    NT    1:01.28    2  
      28.41   32.87                                                
  5 Um, Cole H                18 CMU-AM                    NT    1:01.74    1  
      29.08   32.66                                                
  6 Mock, Daniel J            19 CMU-AM                    NT    1:02.12  
      29.27   32.85                                                
  7 Styerwalt, Brian R        19 Denison-OH                NT   x1:02.33  
      29.19   33.14                                                
  8 Howe, Benjamin S          21 CMU-AM                    NT   x1:04.75  
      30.23   34.52                                                
 -- Bryan, Brandon S          19 Denison-OH                NT   X1:01.82  
      29.05   32.77                                                
 -- Watkins, Andrew G         19 Denison-OH                NT   X1:03.50  
      29.76   33.74                                                
 -- Ratliff, Brad J           20 Denison-OH           1:03.09   X1:03.72  
      30.52   33.20                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brabson, Laurel A         21 Denison-OH           2:07.82    2:06.25    9  
      29.06   31.97   32.36   32.86                                
  2 Garvey, Megan N           20 CMU-AM                    NT    2:09.46    4  
      29.77   32.23   33.60   33.86                                
  3 Schroeder, Emily N        22 Denison-OH           2:08.70    2:12.60    3  
      29.78   32.33   34.65   35.84                                
  4 DiNardo, Sarah K          21 Denison-OH           2:15.75    2:14.25    2  
      30.69   34.19   34.49   34.88                                
  5 Sung, Jen                 21 CMU-AM                    NT    2:14.71    1  
      30.61   34.05   34.92   35.13                                
  6 Brubaker, Lisa S          21 CMU-AM                    NT    2:16.59  
      31.87   35.02   35.39   34.31                                
  7 Hopcian, Emily J          21 Denison-OH           2:14.94   x2:16.76  
      30.24   34.69   36.09   35.74                                
  8 Menio, Sarah E            20 CMU-AM                    NT   x2:29.53  
      33.10   37.78   39.44   39.21                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hellman, Daniel L         18 Denison-OH                NT    1:52.80    9  
      25.28   28.47   29.07   29.98                                
  2 Yee, Brandon J            20 CMU-AM                    NT    1:52.98    4  
      25.60   29.10   29.52   28.76                                
  3 Glaser-Garbrick, Dan R    20 CMU-AM                    NT    1:53.87    3  
      25.59   28.88   29.86   29.54                                
  4 Humphrey, Jackson S       19 Denison-OH           2:00.26    1:55.58    2  
      26.19   29.14   29.44   30.81                                
  5 Altman, William J         22 Denison-OH                NT    2:00.09    1  
      26.49   29.68   30.99   32.93                                
  6 Duggins, Matthew C        18 Denison-OH                NT   x2:01.09  
      27.12   30.57   31.11   32.29                                
  7 McDermott, Dylan F        18 CMU-AM                    NT    2:02.19  
      27.42   31.28   31.51   31.98                                
  8 Campbell, David N         18 CMU-AM                    NT   x2:02.63  
      27.47   30.90   31.62   32.64                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuess, Morgan G           20 Denison-OH             24.65      24.36    9  
  2 Stillo, Breanna E         20 CMU-AM                    NT      24.45    4  
  3 Willingham, Molly C       19 Denison-OH                NT      25.35    3  
  4 Gordon, Breanna J         21 Denison-OH                NT      25.52    2  
  5 Cogan, Shannon L          20 Denison-OH             25.53     x25.85  
  6 Gonzalez, Hannah D        22 CMU-AM                    NT      26.28    1  
  7 Stroup, Sarah A           21 CMU-AM                    NT      26.40  
  8 Ahrens, Kaitlan J         21 CMU-AM                    NT     x27.14  
 -- Stroud, Megan E           18 Denison-OH                NT     X26.10  
 -- Crimi, Nicole K           18 CMU-AM                    NT     X26.98  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanton, Matt J           21 CMU-AM                    NT      21.86    9  
  2 Hallman, Dave M           19 Denison-OH                NT      21.97    4  
  3 Sears, Eddie W            19 CMU-AM                    NT      22.03    3  
  4 Lombardi, Pat J           19 Denison-OH             22.53      22.68    2  
  5 Lucheon, Josh D           18 CMU-AM                    NT      23.18    1  
  6 Leung, Jonathan           18 CMU-AM                    NT     x23.51  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collins, Katie M          19 Denison-OH                NP     236.25    9  
  2 DeFazio, Olivia           21 CMU-AM                    NP     228.75    4  
  3 Grindle, Chelsea             CMU-AM                    NP     185.03    3  
  4 Keiser, Sterling S        19 Denison-OH                NP     161.25    2  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dignan, Connor R          19 Denison-OH                NP     318.82    9  
  2 Dixson, Gabe I            20 Denison-OH            286.80     315.37    4  
  3 Dorff, Connor A           18 Denison-OH                NP     282.52    3  
  4 Meyer, Philip             21 Denison-OH            258.80    x275.17  
  5 Fatsi, Eli                21 CMU-AM                    NP     274.34    2  
  6 Alexovich, Michael        21 CMU-AM                    NP     240.37    1  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phan, Soleil A            19 CMU-AM                    NT      54.19    9  
      26.27   27.92                                                
  2 Callen, Hilary A          21 Denison-OH                NT      54.28    4  
      26.43   27.85                                                
  3 Wangstad, Marit R         22 Denison-OH             54.44      54.29    3  
      26.09   28.20                                                
  4 Nuess, Morgan G           20 Denison-OH             54.90      54.58    2  
      26.53   28.05                                                
  5 Wine, Lauren A            20 Denison-OH             54.89     x55.20  
      26.65   28.55                                                
  6 Liu, Wendy                19 CMU-AM                    NT      56.24    1  
      27.15   29.09                                                
  7 Duchak, Tatiana N         20 CMU-AM                    NT      56.79  
      27.24   29.55                                                
  8 Motley, Abby C            21 CMU-AM                    NT     x59.84  
      28.76   31.08                                                
 -- Gordon, Breanna J         21 Denison-OH             54.41     X55.02  
      26.58   28.44                                                
 -- Stroud, Megan E           18 Denison-OH                NT     X56.56  
      27.64   28.92                                                
 -- Cogan, Shannon L          20 Denison-OH             56.18     X56.73  
      27.31   29.42                                                
 -- Bagley, Meghan L          18 Denison-OH                NT     X57.05  
      27.18   29.87                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barczak, Mike J           21 Denison-OH                NT      46.34    9  
      22.44   23.90                                                
  2 Fronk, Spencer J          19 Denison-OH             47.38      47.54    4  
      22.73   24.81                                                
  3 Maciel, Carlos M          20 Denison-OH                NT      48.14    3  
      23.71   24.43                                                
  4 Stanton, Matt J           21 CMU-AM                    NT      48.56    2  
      23.39   25.17                                                
  5 Haney, Jay D              20 Denison-OH             51.30     x49.02  
      23.71   25.31                                                
  6 Lin, Jonathon             18 CMU-AM                    NT      49.97    1  
      23.88   26.09                                                
  7 Ip, Brian C               18 CMU-AM                    NT      50.87  
      24.21   26.66                                                
  8 Sears, Eddie W            19 CMU-AM                    NT     x51.71  
      24.00   27.71                                                
 -- Lombardi, Pat J           19 Denison-OH             51.31     X50.66  
      24.76   25.90                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zeberlein, Lindsay C      20 Denison-OH           2:10.68    2:07.45    9  
      30.07   32.30   32.47   32.61                                
  2 Yu, Sarah L               21 Denison-OH           2:10.61    2:07.83    4  
      30.02   32.10   33.13   32.58                                
  3 Willingham, Molly C       19 Denison-OH                NT    2:10.11    3  
      31.08   32.49   33.01   33.53                                
  4 Lin, Debbie               19 CMU-AM                    NT    2:12.12    2  
      31.55   33.40   34.09   33.08                                
  5 Stroup, Sarah A           21 CMU-AM                    NT    2:18.07    1  
      33.74   34.81   34.84   34.68                                
  6 Shanley, Molly R          18 CMU-AM                    NT    2:19.49  
      32.76   35.03   36.10   35.60                                
  7 Swierkocki, Christina H   22 CMU-AM                    NT   x2:24.47  
      34.30   36.10   37.00   37.07                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chabot, Sean B            19 Denison-OH           1:55.93    1:53.85    9  
      26.70   28.50   29.42   29.23                                
  2 Humphrey, Jackson S       19 Denison-OH                NT    1:54.86    4  
      26.70   29.16   29.54   29.46                                
  3 Glaser-Garbrick, Dan R    20 CMU-AM                    NT    1:56.87    3  
      28.06   29.44   29.82   29.55                                
  4 DeSantis, Michael A       21 Denison-OH                NT    1:59.38    2  
      28.48   30.42   30.62   29.86                                
  5 Razanav, Anton V          18 CMU-AM                    NT    2:01.46    1  
      28.11   30.83   31.66   30.86                                
  6 Wadolowski, Thomas        18 CMU-AM                    NT    2:01.96  
      28.32   31.54   31.19   30.91                                
  7 Kim, Wesley J             19 CMU-AM                    NT   x2:10.70  
      31.41   33.21   33.54   32.54                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lugg, Natalie R           19 Denison-OH           2:27.06    2:25.50    9  
      34.24   37.55   36.61   37.10                                
  2 Wong, Vivian K            20 CMU-AM                    NT    2:27.29    4  
      33.09   37.14   38.20   38.86                                
  3 Kinney, Price M           21 CMU-AM                    NT    2:31.41    3  
      34.75   38.57   38.87   39.22                                
  4 Sung, Jen                 21 CMU-AM                    NT    2:42.22    2  
      38.22   41.35   41.57   41.08                                
  5 Miner, Sam A              21 CMU-AM                    NT   x2:44.50  
      36.80   42.01   42.60   43.09                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryan, Brandon S          19 Denison-OH                NT    2:08.33    9  
      28.60   32.41   33.26   34.06                                
  2 Rosenburg, Damon C        18 Denison-OH                NT    2:09.00    4  
      28.37   32.01   33.32   35.30                                
  3 Um, Cole H                18 CMU-AM                    NT    2:12.87    3  
      30.27   34.07   34.77   33.76                                
  4 Lemon, Seth Y             21 Denison-OH                NT    2:13.22    2  
      30.13   33.44   34.21   35.44                                
  5 Mock, Daniel J            19 CMU-AM                    NT    2:15.18    1  
      31.46   33.91   34.33   35.48                                
  6 Styerwalt, Brian R        19 Denison-OH                NT   x2:19.73  
      31.11   35.50   36.35   36.77                                
  7 Bohn, Austin J            20 CMU-AM                    NT    2:20.45  
      30.94   36.66   37.06   35.79                                
  8 Howe, Benjamin S          21 CMU-AM                    NT   x2:22.59  
      31.95   37.02   37.16   36.46                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swanson, Alyssa L         20 Denison-OH                NT    5:02.96    9  
      27.46   30.11   31.28   31.08   31.17   31.01   30.97   30.87
      30.51   28.50                                                
  2 Watson, Janet L           19 Denison-OH                NT    5:10.57    4  
      29.03   31.32   31.18   31.43   31.23   31.48   31.28   31.36
      31.30   30.96                                                
  3 Bradford, Tully M         19 Denison-OH           5:17.84    5:13.20    3  
      29.00   31.71   31.75   31.79   32.12   31.29   31.59   31.19
      31.55   31.21                                                
  4 Sheehan, Kelley R         18 CMU-AM                    NT    5:16.25    2  
      29.06   31.33   32.22   31.75   31.78   32.08   32.15   32.26
      32.08   31.54                                                
  5 Adams, Victoria B         20 CMU-AM                    NT    5:17.87    1  
      30.00   32.21   32.24   32.28   32.01   32.03   31.91   31.99
      32.03   31.17                                                
  6 Halbersleben, Kaeli N     19 CMU-AM                    NT    5:21.81  
    1:02.20   32.37   32.55   32.68   32.57   32.64   32.60   32.63
      31.59                                                        
  7 Eklund, Kelsey A          19 Denison-OH                NT   x5:24.59  
      29.45   32.10   32.32   32.85   32.62   33.01   33.20   33.09
      33.32   32.63                                                
  8 Menio, Sarah E            20 CMU-AM                    NT   x5:42.33  
      31.02   34.24   34.25   34.70   35.02   34.93   35.07   34.44
      35.11   33.55                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yee, Andrew J             18 CMU-AM                    NT    4:41.16    9  
      26.15   28.31 1:25.28   28.43   28.75   28.52   28.52   27.31
      29.29                                                        
  2 Lawley, Robert B          19 Denison-OH                NT    4:46.78    4  
      25.92   27.80   28.30   28.98   29.50   28.79   29.17   29.39
      29.93   29.00                                                
  3 Fischer, Eric D           19 Denison-OH           5:05.16    4:53.50    3  
      27.81   29.11   28.47   28.98   29.26   29.51   30.64   30.84
      30.14   28.74                                                
  4 McDermott, Dylan F        18 CMU-AM                    NT    4:53.90    2  
      27.32   29.62   29.96   30.60   30.59   29.60   29.04   29.67
      29.65   27.85                                                
  5 Wagner, Adam A            21 CMU-AM                    NT    5:03.37    1  
      27.12   29.88   30.42   31.09   31.31   30.94   30.92   30.50
      30.85   30.34                                                
  6 Leung, Jonathan           18 CMU-AM                    NT   x5:10.45  
      28.08   30.59   30.67   31.41   31.37   31.76   32.15   31.68
      32.25   30.49                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phan, Soleil A            19 CMU-AM                    NT      58.57    9  
      27.41   31.16                                                
  2 Garvey, Megan N           20 CMU-AM                    NT      59.52    4  
      27.97   31.55                                                
  3 Gonzalez, Hannah D        22 CMU-AM                    NT    1:02.57    3  
      29.37   33.20                                                
  4 Dlesk, Kristin L          18 CMU-AM                    NT   x1:06.49  
      31.04   35.45                                                
 -- Broadus, Brenna N         21 Denison-OH             58.16     X56.89  
      26.88   30.01                                                
 -- Masney, Victoria E        21 Denison-OH             59.89     X59.79  
      27.67   32.12                                                
 -- Howell, Michelle M        19 Denison-OH                NT   X1:00.48  
      28.05   32.43                                                
 -- Hopcian, Emily J          21 Denison-OH           1:00.37   X1:01.19  
      28.55   32.64                                                
 -- DiNardo, Sarah K          21 Denison-OH           1:04.37   X1:02.98  
      29.72   33.26                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yee, Brandon J            20 CMU-AM                    NT      52.83    9  
      24.75   28.08                                                
  2 Razanav, Anton V          18 CMU-AM                    NT      55.92    4  
      25.71   30.21                                                
  3 Lin, Jonathon             18 CMU-AM                    NT      58.19    3  
      26.57   31.62                                                
 -- Barry, Rob L              21 Denison-OH                NT     X50.34  
      23.68   26.66                                                
 -- Hellman, Daniel L         18 Denison-OH                NT     X51.71  
      24.28   27.43                                                
 -- Altman, William J         22 Denison-OH                NT     X52.87  
      24.73   28.14                                                
 -- Snader, Benjamin R        18 Denison-OH                NT     X54.10  
      24.99   29.11                                                
 -- Quinn, Andrew R           19 Denison-OH                NT     X57.34  
      26.72   30.62                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collins, Katie M          19 Denison-OH                NP     255.75    9  
  2 DeFazio, Olivia           21 CMU-AM                    NP     230.92    4  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dixson, Gabe I            20 Denison-OH            305.90     326.48    9  
  2 Dorff, Connor A           18 Denison-OH                NP     311.40    4  
  3 Meyer, Philip             21 Denison-OH            255.35     299.33    3  
  4 Dignan, Connor R          19 Denison-OH                NP    x290.70  
  5 Alexovich, Michael        21 CMU-AM                    NP     289.88    2  
  6 Fatsi, Eli                21 CMU-AM                    NP     273.08    1  
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Wendy                19 CMU-AM                    NT    4:39.87    9  
      29.92   33.47   37.04   36.66   40.22   39.93   31.74   30.89
  2 Crimi, Nicole K           18 CMU-AM                    NT    4:49.36    4  
      30.56   35.80   35.76   35.94   41.97   42.95   32.88   33.50
  3 Sung, Jen                 21 CMU-AM                    NT    4:52.37    3  
      30.65   34.42   40.01   38.78   41.80   41.79   33.01   31.91
  4 Brubaker, Lisa S          21 CMU-AM                    NT   x5:00.70  
      32.21   36.13   40.82   40.03   41.58   42.52   34.71   32.70
 -- Schroeder, Emily N        22 Denison-OH           4:35.68   X4:37.77  
      29.86   33.79   34.71   33.78   40.75   41.36   32.43   31.09
 -- Roth, Lucy A              18 Denison-OH                NT   X4:46.00  
      31.32   33.78   36.45   36.02   42.06   42.08   32.35   31.94
 -- Grisham, Lilla K          21 Denison-OH           4:46.68   X4:47.59  
      30.87   36.02   37.51   36.07   40.58   40.85   33.20   32.49
 -- Bagley, Meghan L          18 Denison-OH                NT   X4:52.07  
      30.61   35.90   37.74   37.20   43.02   43.12   32.22   32.26
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glaser-Garbrick, Dan R    20 CMU-AM                    NT    4:09.75    9  
      25.74 1:31.44   36.20   37.50   29.23   29.67   31.15        
  2 Campbell, David N         18 CMU-AM                    NT    4:16.09    4  
      27.67   30.94   34.24   33.53   36.41   36.10   29.81   27.39
  3 Yee, Andrew J             18 CMU-AM                    NT    4:19.00    3  
      27.57   32.24   34.43   34.04   34.94   36.98   29.86   28.94
  4 McDermott, Dylan F        18 CMU-AM                    NT   x4:23.90  
      27.87   32.01   33.86   33.77   38.05   40.07   30.46   27.81
 -- Thurston, Daniel C        21 Denison-OH                NT   X4:04.11  
      26.30   29.11   31.74   31.15   35.11   35.00   27.99   27.71
 -- Weik, Al S                20 Denison-OH                NT   X4:15.89  
      28.29   33.41   32.35   31.44   37.81   38.14   28.02   26.43
 -- Montague, Matthew J       18 Denison-OH                NT   X4:23.84  
      27.44   32.33   33.63   32.37   38.88   39.60   30.86   28.73
 -- Ratliff, Brad J           20 Denison-OH                NT   X4:27.03  
      28.79   33.55   33.38   33.35   37.50   37.40   32.08   30.98
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carnegie Mellon University-AM  'B'                     NT    1:44.65   11  
     1) Shanley, Molly R 18             2) Stroup, Sarah A 21             
     3) Garvey, Megan N 20              4) Ahrens, Kaitlan J 21           
       26.73    25.77    26.21    25.94                                    
  2 Carnegie Mellon University-AM  'C'                     NT    1:47.92    4  
     1) Duchak, Tatiana N 20            2) Swierkocki, Christina H 22     
     3) Koyen, Allyson E 21             4) Adams, Victoria B 20           
       26.08    27.22    27.67    26.95                                    
 -- Denison University-OH  'A'                        1:36.66   X1:36.80  
     1) Nuess, Morgan G 20              2) Swanson, Alyssa L 20           
     3) Willingham, Molly C 19          4) Wangstad, Marit R 22           
       24.41    23.54    24.10    24.75                                    
 -- Carnegie Mellon University-AM  'A'                     NT   X1:40.29  
     1) Stillo, Breanna E 20            2) Sheehan, Kelley R 18           
     3) Phan, Soleil A 19               4) Gonzalez, Hannah D 22          
       33.49    16.37    32.03    18.40                                    
 -- Denison University-OH  'C'                             NT   X1:41.26  
     1) Armitage, Maddie G 20           2) Cogan, Shannon L 20            
     3) Howell, Michelle M 19           4) Broadus, Brenna N 21           
       26.08    31.78    19.56    23.84                                    
 -- Denison University-OH  'B'                             NT   X1:41.27  
     1) Bradford, Tully M 19            2) Masney, Victoria E 21          
     3) Gordon, Breanna J 21            4) Callen, Hilary A 21            
       25.58    25.52    24.85    25.32                                    
 -- Denison University-OH  'D'                             NT   X1:42.96  
     1) Lugg, Natalie R 19              2) Wine, Lauren A 20              
     3) Eklund, Kelsey A 19             4) Stroud, Megan E 18             
       25.45    25.29    26.28    25.94                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carnegie Mellon University-AM  'A'                     NT    1:27.79   11  
     1) Sears, Eddie W 19               2) Bohn, Austin J 20              
     3) Wagner, Adam A 21               4) Stanton, Matt J 21             
       22.31    21.97    22.17    21.34                                    
  2 Carnegie Mellon University-AM  'C'                     NT    1:31.99    4  
     1) Kim, Wesley J 19                2) Ip, Brian C 18                 
     3) Howe, Benjamin S 21             4) Yee, Andrew J 18               
       23.56    22.60    23.09    22.74                                    
  3 Carnegie Mellon University-AM  'B'                     NT   x1:32.36  
     1) Um, Cole H 18                   2) Wadolowski, Thomas 18          
     3) Mock, Daniel J 19               4) Lucheon, Josh D 18             
       23.15    22.21    24.29    22.71                                    
 -- Denison University-OH  'A'                        1:25.09   X1:26.22  
     1) Chabot, Sean B 19               2) Fronk, Spencer J 19            
     3) Hallman, Dave M 19              4) Barczak, Mike J 21             
       21.84    21.72    21.52    21.14                                    
 -- Denison University-OH  'B'                             NT   X1:27.66  
     1) Maciel, Carlos M 20             2) Barry, Rob L 21                
     3) Snader, Benjamin R 18           4) Lombardi, Pat J 19             
       22.11    21.22    22.06    22.27                                    
 -- Denison University-OH  'C'                             NT   X1:30.86  
     1) Haney, Jay D 20                 2) Watkins, Andrew G 19           
     3) Duggins, Matthew C 18           4) Styerwalt, Brian R 19          
       22.79    22.39    22.64    23.04                                    
 -- Denison University-OH  'D'                             NT   X1:31.85  
     1) Fischer, Eric D 19              2) DeSantis, Michael A 21         
     3) Altman, William J 22            4) Lemon, Seth Y 21               
       23.63    22.28    22.99    22.95                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Denison University                  164   2. Carnegie Mellon University          120
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Denison University                  178   2. Carnegie Mellon University          114