Fri Feb 24
at NCAA Diving Regional
in Grand Rapids, Mich.
Fri Feb 24
at NCAA Diving Regional
in Grand Rapids, Mich.
Fri Feb 24
5:00 pm
NCAC Last Chance Meet Unscored
in Granville, Ohio
Fri Feb 24
5:00 pm
NCAC Last Chance Meet Unscored
in Granville, Ohio
Fri Feb 24
Final
51 Denison
42 vs. Kenyon
@ DePauw in Greencastle, Ind. - NCAC Tournament Semifinal
Fri Feb 24
Final
77 #14 Denison
87 vs. Wooster
@ Ohio Wesleyan NCAC Tournament Semifinal in Delaware, Ohio
Sat Feb 25
at NCAA Diving Regional
in Grand Rapids, Mich.
Sat Feb 25
at NCAA Diving Regional
in Grand Rapids, Mich.
Sat Feb 25
1:00 pm
at NCAC Combined Events Championship
in Wooster, Ohio
Sat Feb 25
Final
7 Indiana (PA)
2 Denison
in Granville, Ohio
Sat Feb 25
Final
9 Fredonia
17 Denison
Sat Feb 25
Final
50 Denison
56 at DePauw
2017 NCAC Women's Basketball Tournament - Championship
Sun Feb 26
12:30 pm
at NCAC Combined Events Championship
in Wooster, Ohio
Sun Feb 26
1:15 pm
at NCAC Combined Events Championship
in Wooster, Ohio
Sun Feb 26
Final
11 #9 Brockport
5 Denison
Sun Feb 26
Final - 2OT
14 Denison
13 at Roanoke
in Salem, Va.
Fri Mar 03
at NCAC Championship
in Oberlin, Ohio
Fri Mar 03
at NCAC Championship
in Oberlin, Ohio
Sat Mar 04
at NCAC Championship 4th Place
in Oberlin, Ohio
Sat Mar 04
at NCAC Championship T-6th Place
in Oberlin, Ohio
Sat Mar 04
Final
15 Denison
6 vs. Allegheny
@ Greenville, Pa. in Greenville, Pa.
Sat Mar 04
Final
9 #35 Denison
0 at Hope
in Holland, Mich.
Sat Mar 04
Final
9 Albion
22 Denison
in Granville, Ohio
Sat Mar 04
Final
17 Denison
2 vs. Manchester
@ Chillicothe, Ohio in Chillicothe, Ohio
Sat Mar 04
Final
2 #25 Denison
7 at #29 Hope
in Holland, Mich.
Sun Mar 05
Final
3 #35 Denison
6 at #19 Kalamazoo
in Kalamazoo, Mich.
Sun Mar 05
Final
1 Manchester
14 vs. Denison
@ Chillicothe, Ohio in Chillicothe, Ohio
Sun Mar 05
Final
11 Denison
1 vs. Manchester
@ Chillicothe, Ohio in Chillicothe, Ohio
Sun Mar 05
Final
9 #25 Denison
0 at Kalamazoo
in Kalamazoo, Mich.
Fri Mar 10
3:35 pm
at NCAA Division III Championship
in Naperville, Ill.
Sat Mar 11
2:00 pm
at NCAA Division III Championship
in Naperville, Ill.
Sat Mar 11
Final
4 Montclair St.
13 vs. #19 Denison
@ U.S. Lacrosse Headquarters in Sparks, Md.
Sun Mar 12
Final
4 Denison
5 vs. Arcadia
@ Snowbird Classic in Port Charlotte, Fla. (NPHS)
Sun Mar 12
Final - 7 innings
5 Denison
3 at Chapman
in Orange, Calif.
Sun Mar 12
Final - 7 innings
1 Denison
7 at Chapman
in Orange, Calif.
Sun Mar 12
Final
4 Denison
6 vs. Susquehanna
@ Snowbird Classic in Port Charlotte, Fla. (NCRP #6)
Sun Mar 12
Final
8 Denison
7 vs. Springfield
@ NTC-Florida
Mon Mar 13
Final
9 Denison
4 at Pomona-Pitzer
in Claremont, Calif.
Mon Mar 13
Final
8 Denison
6 at Pomona-Pitzer
in Claremont, Calif.
Mon Mar 13
Final
9 #25 Denison
0 at Occidental
in Los Angeles, Calif.
Mon Mar 13
Final
2 Amherst
12 vs. Denison
@ Snowbird Classic in Port Charlotte, Fla. (NCRP #3)
Mon Mar 13
Final
9 #35 Denison
0 vs. Occidental
@ Scholl Canyon Tennis Club in Glendale, Calif.
Tue Mar 14
Final
4 #35 Denison
5 at Cerritos College
in Norwalk, Calif.
Tue Mar 14
Final - 8 innings
11 Denison
9 at Whittier
in Whittier, Calif.
Tue Mar 14
Final
5 SUNY-Canton
7 vs. Denison
@ Port Charlotte, FL in Port Charlotte, Fla. (NCRP #3)
Tue Mar 14
Final
11 Denison
8 at Whittier
in Whittier, Calif.
Wed Mar 15
11 a.m. / 7 p.m. EDT
at NCAA Division III Championship
in Shenandoah, Texas
Wed Mar 15
11 a.m. / 7 p.m. EDT
at NCAA Division III Championship
in Shenandoah, Texas
Wed Mar 15
at Myrtle Beach Shootout 2nd Place
in North Myrtle Beach, S.C. (Barefoot Resort & G. C.)
Wed Mar 15
at Battle at Barefoot
in North Myrtle Beach, S.C. (Barefoot Resort & G. C.)
Wed Mar 15
Final
8 Denison
1 at Claremont-Mudd-Scripps
in Claremont, Calif.
Wed Mar 15
Final
5 Denison
2 at Claremont-Mudd-Scripps
in Claremont, Calif.
Wed Mar 15
Final
9 Denison
0 vs. Mount St. Mary
@ Snowbird Classic in Port Charlotte, Fla. (NCRP #3)
Wed Mar 15
Final
4 #25 Denison
5 at #24 Redlands
in Redlands, Calif.
Wed Mar 15
Final
8 Rensselaer
13 vs. Denison
@ @ NTC-Florida
Thu Mar 16
11 a.m. / 7 p.m. EDT
at NCAA Division III Championship
in Shenandoah, Texas
Thu Mar 16
11 a.m. / 7 p.m. EDT
at NCAA Division III Championship
in Shenandoah, Texas
Fri Mar 17
11 a.m. / 7 p.m. EDT
at NCAA Division III Championship
in Shenandoah, Texas
Fri Mar 17
11 a.m. / 7 p.m. EDT
at NCAA Division III Championship
in Shenandoah, Texas
Fri Mar 17
Final
7 Denison
16 vs. Rowan
@ @ NTC-Florida
Fri Mar 17
Final
0 #25 Denison
9 vs. #8 Wesleyan
@ Claremont, Calif. in Claremont, Calif.
Fri Mar 17
Final
0 Denison
1 at Cal Lutheran
in Thousand Oaks, Calif.
Fri Mar 17
Final
11 #17 Denison
3 vs. #11 Dickinson
@ Stevenson University in Owings Mills, Md.
Fri Mar 17
Final
0 #34 Denison
9 vs. #3 Bowdoin
@ Claremont, Calif. in Claremont, Calif.
Fri Mar 17
Final
4 Denison
7 at Cal Lutheran
in Thousand Oaks, Calif.
Fri Mar 17
Final
10 Nichols
7 vs. Denison
@ Snowbird Classic in Port Charlotte, Fla. (NCRP #3)
Sat Mar 18
11 a.m. / 7 p.m. EDT
at NCAA Division III Championship 4th Place
in Shenandoah, Texas
Sat Mar 18
11 a.m. / 7 p.m. EDT
at NCAA Division III Championship 3rd Place
in Shenandoah, Texas
Sat Mar 18
Final
2 #25 North Central (Ill.)
13 vs. Denison
@ Snowbird Classic in Port Charlotte, Fla. (NCRP #3)
Sat Mar 18
Final
6 Nazareth
17 vs. #17 Denison
@ Stevenson University in Owings Mills, Md.
Sat Mar 18
3:30 PM
NABC Division III All-Star Game
vs. Denison
@ in Salem, Va.
Tue Mar 21
Final
6 #34 Denison
3 at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Tue Mar 21
Final
14 Muskingum
5 Denison
in Granville, Ohio
Tue Mar 21
Final
7 Muskingum
3 Denison
in Granville, Ohio
Wed Mar 22
Final
6 Denison
2 at Marietta
in Marietta, Ohio
Wed Mar 22
Final
0 Ohio Wesleyan
9 #29 Denison
in Granville, Ohio
Thu Mar 23
Final - 5 innings
13 Denison
1 at Mount St. Joseph
in Cincinnati, Ohio
Thu Mar 23
Final
1 John Carroll
14 Denison
in Granville, Ohio
Thu Mar 23
Final
7 Denison
2 at Mount St. Joseph
in Cincinnati, Ohio
Fri Mar 24
5:00 pm
at Carnegie Mellon Invitational
in Pittsburgh, Pa.
Fri Mar 24
Final
11 Denison
3 at Capital
in Bexley, Ohio
Sat Mar 25
11:00 am
at Carnegie Mellon Invitational 3rd Place
in Pittsburgh, Pa.
Sat Mar 25
10:00 am
at Carnegie Mellon Invitational 4th Place
in Pittsburgh, Pa.
Sat Mar 25
Final
5 Denison
17 at #6 Cortland St.
Sat Mar 25
Final
2 Defiance
4 Denison
in Granville, Ohio
Sat Mar 25
Final
20 #12 Denison
4 at DePauw
in Greencastle, Ind.
Sat Mar 25
Final
4 Defiance
9 Denison
in Granville, Ohio
Mon Mar 27
4:30 PM
Heidelberg
Denison
in Granville, Ohio
Mon Mar 27
4:30 PM
#31 Lewis & Clark
#34 Denison
in Granville, Ohio
Tue Mar 28
4:00 PM
Denison
at Ohio Northern
in Ada, Ohio
Tue Mar 28
7:30 PM
Denison
at Mount Union
Wed Mar 29
3:30 PM
Denison
at Otterbein
in Westerville, Ohio
Wed Mar 29
4:00 PM
Denison
at Wooster
in Wooster, Ohio
Wed Mar 29
4:30 PM
Denison
at Wooster
in Wooster, Ohio
Wed Mar 29
5:30 PM
Denison
at Otterbein
in Westerville, Ohio
Thu Mar 30
4:30 PM
Lewis & Clark
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 01
at Hilltop Classic
in Birmingham, Ala.
Sat Apr 01
at Hilltop Classic
in Birmingham, Ala.
Sat Apr 01
at Strimer Memorial Invitational
in Delaware, Ohio (Oakhaven G.C.)
Sat Apr 01
12:00 PM
Wabash
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 01
12:00 PM
Wittenberg
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 01
1:00 PM
Ohio Wesleyan
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 01
2:00 PM
Allegheny
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 01
2:00 PM
Allegheny
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 01
3:00 PM
Wittenberg
Denison
Sat Apr 01
3:00 PM
Wabash
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 01
3:00 PM
Ohio Wesleyan
Denison
in Granville, Ohio
Sun Apr 02
at Strimer Memorial Invitational
in Delaware, Ohio (Oakhaven G.C.)
Sun Apr 02
11:00 AM
Oberlin
Denison
in Granville, Ohio
Sun Apr 02
12:00 PM
Wabash
Denison
in Granville, Ohio
Sun Apr 02
3:00 PM
Wabash
Denison
in Granville, Ohio
Mon Apr 03
3:30 PM
Denison
at Thomas More
in Crestview Hills, Ky.
Mon Apr 03
5:30 PM
Denison
at Thomas More
in Crestview Hills, Ky.
Tue Apr 04
4:00 PM
Denison
at Muskingum
in New Concord, Ohio
Tue Apr 04
7:00 PM
Denison
at Hiram
in Hiram, Ohio
Wed Apr 05
3:30 PM
Denison
at Kenyon
in Gambier, Ohio
Wed Apr 05
5:30 PM
Denison
at Kenyon
in Gambier, Ohio
Fri Apr 07
TBA
Denison
vs. at Midwest Invitational
@ Madison, Wis. in Madison, Wis.
Sat Apr 08
at Marv Frye Invitational
in Delaware, Ohio
Sat Apr 08
at All-Ohio Combined Events Championship
in New Concord, Ohio
Sat Apr 08
at Marv Frye Invitational
in Delaware, Ohio
Sat Apr 08
at All-Ohio Combined Events Championship
in New Concord, Ohio
Sat Apr 08
Ted Barclay Invitational
in Granville, Ohio (Denison Golf Club)
Sat Apr 08
at Laura Bump Invitational
in Ostrander, Ohio (Mill Creek G.C.)
Sat Apr 08
TBA
Denison
vs. at Midwest Invitational
@ Madison, Wis. in Madison, Wis.
Sat Apr 08
12:00 PM
Oberlin
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 08
1:00 PM
Denison
at Oberlin
Sat Apr 08
1:00 PM
Oberlin
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 08
1:00 PM
Oberlin
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 08
3:00 PM
Oberlin
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 08
3:00 PM
Oberlin
Denison
in Granville, Ohio
Sun Apr 09
at All-Ohio Combined Events Championship
in New Concord, Ohio
Sun Apr 09
at All-Ohio Combined Events Championship
in New Concord, Ohio
Sun Apr 09
Ted Barclay Invitational
in Granville, Ohio (Denison Golf Club)
Sun Apr 09
at Laura Bump Invitational
in Ostrander, Ohio (Mill Creek G.C.)
Sun Apr 09
1:00 PM
Baldwin Wallace
Denison
in Granville, Ohio
Sun Apr 09
1:00 PM
Marietta
Denison
in Granville, Ohio
Sun Apr 09
3:00 PM
Marietta
Denison
in Granville, Ohio
Sun Apr 09
6:00 PM
Denison
at Cleveland St.
in Cleveland, Ohio
Tue Apr 11
3:30 PM
Denison
at Wittenberg
in Springfield, Ohio
Tue Apr 11
4:30 PM
Denison
at Wittenberg
in Springfield, Ohio
Tue Apr 11
4:30 PM
Denison
at Wittenberg
in Springfield, Ohio
Tue Apr 11
5:30 PM
Denison
at Wittenberg
in Springfield, Ohio
Wed Apr 12
6:00 PM
DePauw
Denison
Wed Apr 12
7:00 PM
Denison
at Wooster
in Wooster, Ohio
Fri Apr 14
12:00 PM
Denison
at DePauw
in Greencastle, Ind.
Fri Apr 14
3:00 PM
Denison
at DePauw
in Greencastle, Ind.
Fri Apr 14
5:00 PM
Wabash
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 15
at All-Ohio Championship
in Delaware, Ohio
Sat Apr 15
at All-Ohio Championship
in Delaware, Ohio
Sat Apr 15
at Wooster Invitational
in Jeromesville, Ohio (Mohican Hills G.C.)
Sat Apr 15
9:00 AM
DePauw
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 15
11:00 AM
DePauw
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 15
12:00 PM
Denison
at DePauw
in Greencastle, Ind.
Sat Apr 15
1:00 PM
Hiram
Denison
Sat Apr 15
1:00 PM
Wooster
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 15
3:00 PM
Denison
at DePauw
in Greencastle, Ind.
Sat Apr 15
3:00 PM
Wooster
Denison
in Granville, Ohio
Sun Apr 16
at Wooster Invitational
in Jeromesville, Ohio (Mohican Hills G.C.)
Sun Apr 16
1:00 PM
Denison
at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Mon Apr 17
3:00 PM
Denison
at Capital
in Bexley, Ohio
Mon Apr 17
5:00 PM
Denison
at Capital
in Bexley, Ohio
Tue Apr 18
6:30 PM
Denison
at Wooster
Wed Apr 19
4:00 PM
Denison
at Kenyon
in Gambier, Ohio
Wed Apr 19
6:00 PM
Wooster
Denison
in Granville, Ohio
Thu Apr 20
4:30 PM
Baldwin Wallace
Denison
in Granville, Ohio
Fri Apr 21
at Jesse Owens Classic
in Columbus, Ohio
Fri Apr 21
at Jesse Owens Classic
in Columbus, Ohio
Sat Apr 22
at Jesse Owens Classic
in Columbus, Ohio
Sat Apr 22
at Kenyon Spring Invitational
in Gambier, Ohio
Sat Apr 22
at Jesse Owens Classic
in Columbus, Ohio
Sat Apr 22
at Kenyon Spring Invitational
in Gambier, Ohio
Sat Apr 22
at NCAC Championship Series #1
in Meadville, Pa. (Meadville Country Club)
Sat Apr 22
at NCAC Championship Series #1
in Meadville, Pa. (Meadville Country Club)
Sat Apr 22
12:00 PM
Wittenberg
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 22
1:00 PM
Denison
at Hiram
in Hiram, Ohio
Sat Apr 22
2:00 PM
Wabash
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 22
3:00 PM
Wittenberg
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 22
3:00 PM
Denison
at Hiram
in Hiram, Ohio
Sat Apr 22
3:30 PM
Denison
at Ohio Wesleyan
Sun Apr 23
at NCAC Championship Series #1
in Meadville, Pa. (Meadville Country Club)
Sun Apr 23
at NCAC Championship Series #1
in Meadville, Pa. (Meadville Country Club)
Sun Apr 23
12:00 PM
Wittenberg
Denison
in Granville, Ohio
Sun Apr 23
3:00 PM
Wittenberg
Denison
in Granville, Ohio
Tue Apr 25
4:00 PM
Denison
at DePauw
in Greencastle, Ind.
Tue Apr 25
6:00 PM
Denison
at DePauw
in Greencastle, Ind.
Wed Apr 26
4:00 PM
Denison
at Otterbein
in Westerville, Ohio
Wed Apr 26
6:00 PM
Kenyon
Denison
Fri Apr 28
3:30 pm
Denison Big Red Invitational
in Granville, Ohio
Fri Apr 28
3:30 pm
Denison Big Red Invitational
in Granville, Ohio
Sat Apr 29
at NCAC Combined Events Championship
in Oberlin, Ohio
Sat Apr 29
at NCAC Combined Events Championship
in Oberlin, Ohio
Sat Apr 29
NCAC Championship Series #2
in Galena, Ohio (Royal American Links G.C.)
Sat Apr 29
NCAC Championship Series #2
in Galena, Ohio (Royal American Links G.C.)
Sat Apr 29
TBA
Stevenson
vs. Denison
@ Neutral Site TBA
Sat Apr 29
12:00 PM
Denison
at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Sat Apr 29
1:00 PM
Allegheny
Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 29
3:00 PM
Denison
at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Sat Apr 29
3:00 PM
Allegheny
Denison
in Granville, Ohio
Sun Apr 30
at NCAC Combined Events Championship
in Oberlin, Ohio
Sun Apr 30
at NCAC Combined Events Championship
in Oberlin, Ohio
Sun Apr 30
NCAC Championship Series #2
in Galena, Ohio (Royal American Links G.C.)
Sun Apr 30
NCAC Championship Series #2
in Galena, Ohio (Royal American Links G.C.)
Sun Apr 30
12:00 PM
Denison
at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Sun Apr 30
3:00 PM
Denison
at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Fri May 05
at NCAC Championship
in Greencastle, Ind.
Fri May 05
at NCAC Championship
in Greencastle, Ind.
Sat May 06
at NCAC Championship
in Greencastle, Ind.
Sat May 06
at NCAC Championship
in Greencastle, Ind.
Thu May 25
at NCAA Division III Championship
in Geneva, Ohio
Thu May 25
at NCAA Division III Championship
in Geneva, Ohio (SPIRE Institute)
Fri May 26
at NCAA Division III Championship
in Geneva, Ohio
Fri May 26
at NCAA Division III Championship
in Geneva, Ohio (SPIRE Institute)
Sat May 27
at NCAA Division III Championship
in Geneva, Ohio
Sat May 27
at NCAA Division III Championship
in Geneva, Ohio (SPIRE Institute)
No Event
Previous Next View Full Schedule

Hall of Fame

* indicates Varsity D Association Athletic Citation recipient

Name, Class Year Induction Year
Scott Aiken '83 1994
James Alexander '73 1983
Donald Alt '53 1997
Frank Ambrosie '58
2011
Tom Anderson '87 2003
Ned Bacon '34 1978
Ted Barclay, Coach 1997
Helen Barr, Administrator 2013
Al Barran '41 1981
John Beatson '66 1984
Alison Begg Credit '95 2005
Sarah Bennett Allison '95
2006
Charles Best '73 1984
Dain Birkley '68 1983
Lester Black '14 1977
George Bodenheimer '80 *
2006
James Bolster '77 1983
William Bowen '55 *
2008
Donald Bren '52 1994
David Breschi '86 2015
Peter Brown '65 *
2007
Harrison "Hub" Bubb '61 2000
Eric Calhoun '24 1980
Cheryl Campbell Carroll '82 2006
Charles Campbell '65 1990
Jack Carl '41 1997
Nan Carney-DeBord '80 1998
Tamara Carty Tenney '03
2014
Casey Chroust '97 2009
Charlie Claggett '70 1978
Christina Clay '94 2004
Tris Coffin, Coach 1986
Aaron Cole, '00 2010
Edward Colley '76 2008
Cheryl Connolly Lewis '95
2010
Liz Cooper Krushena '90
2000
Dr. Bruce Corrie '57 * 2004
Wizzie Crocker Phelps, '95
2007
Tjasa Crofoot-Ritchey '93
2008
Carl Cutler '80 2009
Robert Danielson '86 1999
Don DeJong '54 1981
Tom Demo '68 1984
David DeWitt '93 2005
Amy Dickerson Mohr '93
2007
Paul Doty '68 1982
Max Douglas '27 1977
Timothy Dunham '94 2009
Nancy Dunn Grune '85
1995
Allison Edsall '99 2010
David Elliott '87 2001
Rex Elliott '84 * 2015
Glenn "Tiger" Ellison '33 1988
Shaw Emmons '59 1978
Ethan Ewing '94 2005
Ed Exler '73 1981
Kate Fechtel-Pavalansky '91 2002
Dr. Elliott Fegelman '82 1992
Meg Filoon '85 1996
Bill Fleitz '50 1976
Nancy Force Southwick '77
1994
Hube Foster '36 1976
Herman Frazier * 1989
Steve Garnett '97 2014
Gerald Gaynor '48 1997
Brian Gearinger '86 2000
Tim Gerbus '84 1999
Lauren Gerlach '04 2014
Natalie Gibbs Mossman '89
1999
Earl "Bud" Giffin '40 1987
Bill Giles '56 * 1990
Dale Googins, Trainer 1998
Dana Grandmaison-Gilligan '02
2014
Robert Gray '43 1992
Mike Gregory '29 1974
Ted Gulyas '73 1992
Tony Hall '64 1977
Scott Halliday '87 2007
William Hart '50 1978
Thomas Hattersley '72 1987
Dave Haverstick '82 1998
W.W. "Woody" Hayes '35 1974
Theodore Haynie '72 2000
Lee Hays '99 2010
Alyssa Heidinger Archell '02 2013
Brendan Herlihy '98 2011
Steve Hettrich '98 2012
John Higley '73 2015
George Hill '58 1977
Dan Holland '88 1999
Michael Hooper '80 1996
Dick Huff '50 2006
James Humphrey '33 1995
George "Dee" Hutson '31 1979
Tom Jefferson '72 1986
Tiffany Jeisel Feinberg '88 2002
Sid Jenkins '20 1974
Andrew John '84 2007
Derek Johnson '01
2011
Grant Jones '88 * 2014
Jack Jones '42 1989
Michelle Kaup Welch '93
2013
John Kenney '82 2006
James Kirk '69 2002
Stanley Kondracki '65 2003
Walter "Tock" Krause '59 * 2003
Walter Kull '20 1979
Doug Landgraf '67 1984
John Lennon '82 2003
Walter Livingston '09 1974
John Loehnert '44 * 2005
Kelly Lotts '99 2011
Charlie Lownes '88 2004
Brian Maebius '93 2008
Brian Malinowski '96 2007
Tara Maloney Parsley '87
1998
Adam Mandel '04
2014
Robert Martin '69 2011
Bill Mason '57 1997
Dave Maurer '54 1975
Elissa McCarthy Tessier '99
2009
Allison McCombe Small '96
2010
E.C. "Ike" McFadden '42 1990
William McLean '86 2001
Jack McNaughton '75 2013
Cathleen Mendelson Daly '89
2000
Geoffrey Merrill '73 1985
Ken Meyer '50 1987
Lou Mitchell '57 1975
Steve Mohr '76 * 2012
Christina Monacelli '92 2005
Art Morrow '66 1988
Walter Nadzak '57 1987
Steve Nazaruk '73 2008
Scott Neff '87 2004
Jim Nicholson '27 1976
Sheila Noonan Mitchell '79 1992
Chuck O'Connell '65 1985
Alison Offenburger Florea '99 2013
Brent Osborn '62 1987
Jean Palmer Gulyas '77
1993
John Parrish '63 1990
Mollie Parrish Zook '02 2012
Laura Peace Campbell '01 2012
Keith Piper, Coach 1993
Barry Porter '59 1995
Bobby Rahal '75 *
1988
Dave Reese '15 1974
John Reister '71 1982
Janet Rettig French '50 * 2010
Thomas Richner '97 2009
Meredith Rieder '02 2015
Richard Rieg '68 2013
Michael Riehl '82 2010
Jack Riley '42 1993
Bob Rinehart '61 1989
John Robic '86 2006
Tom Rogers '25 1974
Dr. Mattie Ross, Coach 1992
Allen Roudebush '06 1988
George Roudebush '15 1975
Peter Royer '02
2014
John Rudisill '69 2012
Edson Rupp '13 1976
Ed Rupp '49 1982
Jason Rusnak '99 2015
Jaime Salay '98 2012
P.J. Schaner '90 2002
Matthew Scheerhorn '94 2007
Steve Schott '92 2005
Michael Schrage '70 1985
Ray Scott '32 1980
Richard Scott, Coach 2001
Bob Sepessy '52 1989
Bob Shannon '50 1977
Natalie Shepard, Administrator 2013
Jennifer Sherbrooke Palmer '90
2001
Janet Shock Beardsley '40
1980
Scott Shorney '88 1998
Darren Slattery '87 2004
Marvin Smith '58 1976
Monroe "Moose" Snider '40 1979
Chris Spriggs '87 1997
Erin Stanley '03 2015
Rex Stapleton '90 2002
Alex Stewart '37 1976
Ed Stone '75 1988
Christine Talarico Holland '93
2004
E. John "Jack" Tamblyn '39 *
2011
Carl "Dutch" Thiele '16 1975
Dennis Thome '76 1984
Tony Thompson '75 1990
Ferris "Tommy" Thomsen Jr., Coach 1994
Matt Trumbull '99 2009
Barbara Van Horn Yocum '85 2003
Elizabeth "Penny" Van Horn, Coach 1999
Bob Vogt '54 1982
Ted Waite '85 2003
Howard Walker '33 1989
Otto Walker '31 1977
Dr. Don Warren '52 1985
Donald Watkins '38 1986
Bill Wehr '50 1980
Bernie Wentis '48 1982
Jill Westerfeld '01 2011
Megan Whiteside Shafer '94
2006
Hugh Wilder '68 1979
Chris Wilson '85 2001
Steffie Wright Crowther '72
1992
Rix Yard, Coach 1983
Darwin Zahn '58 1986
Courtney Zollars '02 2012